yelinTable 'lightmil_pelin.issues' doesn't exist Işık Binyılı | Sayı No:
   

IşıkBinyılı.Org - Logo

"İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. Kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki bir cismin yarısı toprağa bağlı kaldıkça, öteki yarısı göklere yükselebilsin?" -Mustafa Kemal ATATÜRK
Bağlantılar:
-“IŞIK BİNYILI MULTİMEDYA KÜLTÜR, SOSYAL DESTEK VE GELİŞTİRME DERNEĞİ“dir.
-GENÇBARO.ORG
-IŞIKBİNYILI.ORG'UN HİÇ BİR DİNİ KURULUŞ ve SİYASİ GÖRÜŞ ile ÖRTÜLÜ, AÇIK, DOĞRUDAN veya DOLAYLI ya da RESMİ BİR İLİŞKİSİ YOKTUR.. 20 Ekim 2010

Ek Dökümanlar:
Av. Ufuk ÖZKAP Şikayeti - Sayfa:1 - 5 Kasim 2010
GENCBARO.ORG’a ŞİDDETLİ KINAMA: ÖZÜR TALEBİ ve BEYLER KANITLAYINIZ! 5 Kasim 2010 (jpg)
Av. Ufuk ÖZKAP Şikayeti - Sayfa:2 - 5 Kasim 2010

DERNEK

GENCBARO.ORG’a ŞİDDETLİ KINAMA: ÖZÜR TALEBİ ve BEYLER KANITLAYINIZ!

Bircan ÜNVER

***SON GELİŞME - ÖNEMLİ: Avukat Ufuk ÖZKAP tarafından, "SEÇİM KAZANMAK İÇİN İFTİRA ATANLAR ŞİKAYET EDİLDİ... GencBaro.Org adını kullanarak asılsız İddialarda bulunan Av. Nejat Kazan ve ekibi hakkında Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2010/45497 Soruşturma Numaralı Dosyası ile suç duyurusunda bulunulmuştur", girişiyle dilekçesi tarafımıza elektronik ortamda iletilmiştir.(Dilekçe iki sayfa "jpeg" dosya olarak "Ek Dokumanlar" kategorisinden temin edilebilir.)

TÜRK KAMUOYU VE MEDYASINA AÇIK MEKTUP
http://www.isikbinyili.org - 5 Kasim 2010, New York
[Bu mektup, ayrıca "pdf" dosya olarak da eklenmiştir.]

ÖZET: İstanbul Barosu'na bağlı GençBaro.Org adlı hukuk derneğinin, "IşıkBinyılı.Org" hakkında ki asılsız iddia ve iftiraları üzerine Türk kamuoyu, hukuk dünyası ve medyasına açık bir şikayet ve talep mektubudur.

GENÇBARO.ORG’a ŞİDDETLİ KINAMA:
ÖZÜR TALEBİ ve BEYLER KANITLAYINIZ!


Aşağıdaki “karalama, iftira ve suçlama” içeriğindeki cümle ve iddialar, "GençBaro.Org"un sitesinden alınmıştır. Aşagıdaki bağlantıdaki
yazıda görülecegi üzere doğrudan "Işıkbinyılı.Org" hedeflenmiştir.


Referans: http://www.gencbaro.org/isikbinyili-dernegi-kuruculari-hasan-kilic-ve-ufuk-ozkap/
- “İCRA ETTİKLERİ TAKİYENİN ne olduğunu öğrendiğinizde sizler de, bizim ilk öğrendiğimizde yaşadığımız şaşkınlığı yaşayacaksınız.”

-“Hikayemiz “IŞIK BİNYILI DERNEĞİ”’NİN Ağustos 1999’da New York’ta kurulmasıyla başlıyor.”

- “Yıl 2009’a geldiğinde bu derneğin Türkiye üzerindeki faaliyetleri o kadar artıyor ki (özellikle *Yunan ve Ermeni lobilerini güçlendirmek yönünde!!!) Türkiye şubesini açmak mecburiyeti doğuyor ve 2009 yazında İstanbul şubesi açılıyor.”

- “Bu dernek Amerikan kültür ve sosyal yaşamını diğer milletlerin kültür ve sosyal yaşamlarına nüfuz ettirilerek o milletlerin bölünmesi ve Amerikanlaştırılması amacıyla çalışmalara başlıyor ve bunu 10 sene boyunca merkezi New York’tan sürdürüyor.”

- “…Amerikancılıkta daha da ileri gidilerek Amerikan Anayasası’nın 1. maddesi 17 Temmuz 2001’de derneğin resmi yönergesi haline getiriliyor.”

- “Türk kültür ve sosyal hayatını değiştirme, çarpıtma, yozlaştırma ve halkımızı bölme faaliyetlerinde bulunan onlarca dernekten biriyle karşı karşıya olduğumuzu biliyor...”

- “KÜLTÜRÜMÜZÜ BÖLMEK VE BAŞKALAŞTIRMAK ÜZERE KURULAN BİR DERNEĞİN KURUCULARI olduğunu biliyor muydunuz?”
(Yukarıdaki kalın harfler ile altı çizili satırlar, suç teşkil edici, iftira, ihlal ve taciz içerikli ifadeleri vurgulalamak amacıyla, IşikBinyılı.Org tarafından gösterilmiştir.)


* * * * *

Yukarıdaki ifadeleri, Türkiye'deki kamuoyu ve ilgili İstanbul Savcılığına, "Açık Bir Suç Duyuru" olarak bildiriyor ve yayınlıyorum. Aynı zamanda, İstanbul Barolar Birliği'nin Disiplin Kurulu'na da, GençBaro.Org'un Yöneticileri ve yazıyı yazan/yayınlayan avukatları kamunun önünde disiplin kuruluna şikayet ediyorum.

GençBaro.Org'dan "asılsız yalan ve iftira içerikli ve her bir referansın kasıtlı olarak carpıtılarak ve münipüle edilerek, gerek sitenin genel yayın yönetmeni ve gerekse "The Light Millennium" ve "Işikbinyılı.Org"un kurucu ve yönetim kurulu başkanı olarak, 1 ve 2 Kasım 2010 tarihi itibariyle, "iftira dolu asılsız" yazılarının sitelerinden kaldırılması ve "IşikBinyılı.Org" kurucu üyeleri ve üyelerinden özür talebim; gerek e-mektup yoluyla gerekse GençBaro.Org sitesinde yer alan talihsiz "yazı"nın yorum bölümüyle talep ettim.

Yukarıdaki ifadeler ve GençBaro.Org sitesi ve "avukatları"; IşikBinyılı.Org anabaşlığında devam eden haber/yorum içerikli yazılarla; Işikbinyılı.Org'un kurumsal-tüzel ve kurucularının öz'nel haklarını “dayanaksız/asılsız iliskilendirmeleri iceren iftiralar” ile ihlal ve taciz etmiştir. Sadece hedefledikleri iki kurucu avukat üyemiz de değildir. 11 yıl süresince Işikbinyılı.Org'a gönüllü emek
vermiş, içeriğine katkıda bulunmuş ve dönem dönem yönetim kurulunda görev almış olan ve halen bulunan tüm üyelerini ve derneği; toplum nezdinde, IşikBinyılı.Org derneğinin kendi amaç ve TÜZÜK’üne aykırı bir şekilde "siyasi bir karalama" ve güven zedelemesi/tahribatına sebebiyet veren nitelikte bir yayıncılık yapılmıştır.

Bu nedenle, GençBaro.Org; üstelik hukukçulardan olusan ve hukuku savunması gereken bir dernek olmakla birlikte, hukuki bir platformda ve kamuoyu önünde IşikBinyılı.Org’un "tüzel/kurumsal” ve “üyelerinin” de “kişilik" haklarını taciz ve ihlal etmiştir.

GençBaro.Org; kurucusu ve yayıncısı olduğum Işikbinyılı.Org veya "The Light Millennium"a ilişkin şahsıma tek bir soru sormamıştır ve hiçbir şekilde iletişim kurmamıştır. IşikBinyılı.Org'a ilişkin ve bilmek istedikleri her tür soruya yanıt vermeye açık ve hazır olduğum da kendilerine en az iki kez bildirilmiştir. Buna rağmen, "yüzeyden-yapay olarak ve gerçek zeminden uzak ve yanıltıcı" ilişkilendirmeleri çerçevesinde, "karalama" politikalarına devam ederek, "yalan" yayın yapmakta ısrarını sürdürmektedir.

Özellikle de, "bölücülük", “Türk kültürünü yozlaştırıcı ve Amerikanlaştırmak” amacıyla kurulmuş olduğumuz iddiası ile, "Yunan ve Ermeni lobilerine" destek amaçlı kurulmuş olduğumuz ibareleri, SUÇ teşkil etmektedir.

Bu ifade ve suçlamaları, ‘gerçeği çarpıtmadan, saptırmadan ve manipulasyona basvurmadan KANITLAYINIZ BEYLER!!!

Sitemizde açıklanmış olunan ve kendilerine de yazdığım "Türkiye'de “özgürlüğü'nün toplumun her kesiminde sağlanması"nda, Amerika'dan çok Türkiye'nin ihtiyacı (dır)olduğu ve "derneğin" kurumsal yapısının ilham kaynağını da, buranın (New York) verdiği minimum düzeyde olanakların da etkisiyle şahsım tarafından bilfiil oluşturulmus olduğu gerçeğinin dışında ki, iddialarını "hukukun" gereği olarak İVEDİLİKLE kanıtlamalarını; aksi halde "yazı"yı sitelerinden çıkartmalarını ve "IşikBinyılı.Org" derneğinden sitelerinde yayınlanmak üzere bir ÖZÜR yazısı yayınlamalarını talep ediyorum.

Talebimin yazılı ve elektronik olarak iletilmiş olması ve üç kez de tekrarlanmasına rağmen, yerine getirilmemesi sonucunda; Türk kamuoyu, hukuk dünyası ve medyasına, açık olarak bu şikayet mektubunu yayınlıyorum.

Dikkate alınması, desteklenmesi ve gereği hususunu arz ederim.


Saygılarımla,


Bircan Ünver,
IşıkBinyılı.Org - Kurucu ve Yonetim Kurulu Baskanı
http://www.isikbinyili.org
E-posta: iletisim@isikbinyili.org

Ek Açıklama:
1) GençBaro.Org’dan, Av. Nejat Kazan Bey’e yukarıdaki taleplerim gerek doğrudan kendisine e-posta ile gerekse de sitelerine göndermiş olduğum “cevap hakkı”nda bildirilmiştir.

2) Ayrıca, bu mektup taslak olarak 3 Kasım 2010 tarihinde kendisine iletilmiştir. Hiç bir yanıt alınmamıştır. Sitelerinde de mektuba yada talebe ilişkin herhangi bir bilgi yansıtılmamıştır."ISIKBINYILI.ORG; "The Light Millennium" organizasyonu şemsiyesi altında, kamu yararına ve vergiden muaf (501-c-3) statüde Ocak 2000-Aralık 2009 döneminde yayın yapmıştır. Ocak 2010'dan itibaren ise Türk yasaları çerçevesinde, "DERNEK" olarak İstanbul merkezli kurumlaşmıştır. - Sizlerin katılımı ile içeriği ve öz'ü oluşan-gelişen IŞIKBINYILI.ORG, dileyen herkesin katılımına açıktır. Ocak 2000'den itibaren Türkçe ve İngilizce olarak çok katılımlı, İnternet ortamında yayına başlamıştır. Tanıtım sayısını ise ilk kez İnternet'te The Light Millennium alan adı altında Ağustos 1999'da yayınlanmıştır. IŞIK BİNYILI'nın ÖZÜ SİZ'siniz ve bu ÖZ ile birlikte, 'büyük insanlık " için varız."

- Bircan Ünver, 5 Kasım 2010, New York
(6 Kasım 2010'da güncelleştirilmistir.)

http://www.isikbinyili.org

© Kasım 2010, IşıkBinyılı

© IŞIK BÄ°NYILI e-dergisi; The Light Millennium bünyesinde kamu yararına ve kamu tarafından desteklenen yayıncılık ilkesiyle, 17 Temmuz 2001 tarihinde, Bircan Ünver tarafından, New York'ta kurulmuştur. Vergiden muafiyet #501c3
statüsüne ise 17 Temmuz 2001 tarihinden geçerli olmak üzere hak kazanmıştır. Vizyonu ise Web ortamında ilk kez Ağustos 1999'da tanıtılmıştır. Bu sitenin içeriği kurucularının izni olmaksızın kopyalanamaz ve tüm içeriği
"The Light Millennium"a (1999 - 2010) aittir. Uluslararası telif hakları kanunlarıyla korunmaktadır ve hakkı saklıdır.
Açıklama – Güncelleme:
IşikBinyılı.Org kısa adıyla, 11 Ocak 2010 tarihinde Türkiye Dernekler kanunu çerçevesinde, dernek statüsüyle İstanbul merkezli dernekleşmiştir. Türkiye kapsamında yayın hakları bu tarihten itibaren IşikBinyılı.Org'a ve
uluslararası yayın hakları ise kardeş kuruluş statüsünde olan New York Merkezli yine "The Light Millennium'a aittir.
– Bircan Ünver, Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni, 1 Ocak 2018. | The Light Millennium'un İngilizce sitesinin cizgisinde; Tasarlayan ve Geliştiren: Bali & Bali Works

Bali & Bali Works