yelinTable 'lightmil_pelin.issues' doesn't exist Işık Binyılı | Sayı No:
   

Açık Sınıf

BENİM İÇİN ANKARA

Aysel TOPRAKLI

Aysel Topraklı'nın, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın BEŞ ŞEHİR kitabı üzerinden yazdığı kendi ANKARA'sı.

Benim için Ankara, birleştirici özelliği olan, farklılıkları birbiriyle kaynaştıran, bu farklılıkların aynı potada erimesiyle ortaya çıkan yepyeni bir simge / cevher görünümündedir.

Çağlar boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmis, bu medeniyetlereden izler taşımış ve cağdaş yapısında bunları barındırmayı bilmiştir.

Düşlediğim Ankara, günümüz medeniyetinin getirdiği bir takım çarpıklıklardan kurtulmuş; insanı, mimarisi, kültürel etkinlikleri ile Türkiye’deki diğer şehir ve kasabalara örnek olacak bir yer olmalıdır.


Aysel Topraklı

18 Ekim 2004
New York

© Eylül 2005, IşıkBinyılı

   Yazarın Diğer Yazıları
© IŞIK BİNYILI e-dergisi; The Light Millennium bunyesinde kamu yararına ve kamu tarafından desteklenen yayıncılık ilkesiyle, 17 Temmuz 2001 tarihinde, Bircan Unver tarafindan, New York'ta kurulmuştur. Vergiden muafiyet statusune (501, (c) (3) ise 17 Temmuz 2001 tarihinden gecerli olmak uzere hak kazanmıştır. Bu sitenin içeriği kurucularinin izni olmaksızın kopyalanamaz. Sitenin tum icerigi "The Light Millennium"a aittir. Uluslarası telif hakları kanunlarıyla korunmaktadır ve her hakkı saklıdır."
Genel Yayin Yonetmeni: Bircan Unver
The Light Millennium'un Ingilizce sitesinin cizgisinde; Tasarlayan ve Geliştiren Bali & Bali Works

Bali & Bali Works