ARŞİV (1999'dan 2012' ye)

Yazdır

2013


OCAK

Sayı No: 242012


OCAK

Sayı No: 23

 


2011


MART  

Sayı No: 22 "BİNYILIN KALKINMA HEDEFLERİ" ve "DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ"NE... II - 2015'e şunun şurasında, sadece 4 yıl kaldı! - Birleşmiş Milletler'e üye olan 192 ülke; Binyılın Kalkınma Hedefleri'ne ulaşmada ne kadar mesafe aldı? 2015'te "insanlığın devamı ve gelişimi için" olmazsa olmaz nitelikteki en temel hedeflere BM nezdinde 192 ülke yeryüzü kapsamında ulaşacak mı?


2010


EKİM 

Issue No: 21 - "BİNYILIN KALKINMA HEDEFLERİ" ve "DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ"NE... Eylül 2000'deki Binyıl Zirvesi'nde 191 ülke, yoksulluğu yarı yarıya azaltmayı da içeren Binyıl Kalkınma Hedefleri'ne 2015 yılına kadar ulaşma kararı aldı. Binyıl Kalkınma Hedefleri: 1: Aşırı yoksulluğu ve açlığı ortadan kaldırmak; 2: Herkes için evrensel ilköğretim sağlamak; 3: Cinsiyet eşitliğini teşvik etmek ve kadının güçlendirilmesini sağlamak 4: Çocuk ölümlerini azaltmak 5: Anne sağlığını iyileştirmek 6: HIV/AIDS, sıtma ve diğer hastalıklarla mücadele 7: Çevresel sürdürülebilirliği sağlama 8: Kalkınma için küresel bir ortaklık kurmak Ve; 9: Düşünce özgürlüğüne getirilmiş olan her türlü yasal sınırlamaların kaldırılması.

OCAK 

 Issue No: 20 - "EĞİTİM ve GELECEK" ile "KIZ ÇOCUĞU ve KADIN HAKLARI" 10.ncu yayın yıldönümümüzde, Işıkbinyılı.Org, Türk yasaları çerçevesinde "Dernek" olarak Ocak 2010'da kurulmuştur. 20.ci sayı için KATILIMA AÇIK DAVET “Hikmetli bilgi, tecrübe ile desteklenmiş ve uygulanabilir özellikler taşıyan ilimdir... Hikmet, ilim ile sanatın birleşmesidir.” -Elmalılı M. Hamdi Yazır “Bir kuruluşun sahip olduğu yeri doldurulamaz tek sermaye insanların bilgi ve yeteneğidir.”-Andrew Carnegie

 


2009


TEMMUZ  

Issue No: 19 - "TÜRK TİYATROSU" ve "NİĞDE'NIN 10 BİN YILLIK HATIRASI"NA... 19.ncu sayımızı genel kapsamda, "Türk Tiyatrosu"na ithaf edeceğimizi 15 Nisan 2009'da açıklamıştık. Katılımınız icin de açık davet göndermiştik. Geçen bu süre zarfında, Niğde'ye gitme-görme ve nispi de olsa tanıma şansını elde ettik. Bu nedenle, 19.cu sayımızı aynı zamanda, "Niğde'nin 10 Bin Yıllık Hatırası"na da ithaf ediyoruz..


 2008


KASIM

Issue No: 18 - İNSANCA LİDERLİK / İNSANLIK ADINA LİDERLER Günümüzde iyi bir liderin eksikliği her zamankinden fazla hissedilmekte. Teknolojinin ulaşımı ve iletişimi kolay bir hale getirmesi, dünyanın herhangi bir yerindeki bir liderin bir kararının bütün insanlığın kaderini etkilemesine sebep olabiliyor. Gene medyanın insan hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmesi, lider kapasitesinde olmayan insanların iyi bir ambalajlamayla bir anda lider pozisyonuna yükselmesine sebep olabiliyor.

 

TEMMUZ 

Issue No: 17 - Türkiye'nin her köşesinde yaz bir başkadır...” 17.nci ve YAZ sayımızı; YAZ ÖYKÜLERi'ne, başka bir deyişle, “Türkiye'nin her köşesinde yaz bir başkadır...” genel temasına ithaf ediyoruz. Bu yaz'dan beklentileriniz, “Bu Yaz”in yaşadıklarınız -yaşacaklarınız, hayal kırıklıklarınız veya ideal bir yaz'in tanımı yada özlemi, “çocuklarla bir yaz", “tatili bilmeyen çocuklar”, "tatille ilk kez tanışan çocuklar, “kamplarda geçen bir yaz”, “alternatif tatil”, “bu yaz'in farklılıkları”, "yaz'dan kalan iz'ler", “bu yaz, SONBAHAR'a neler hazırlıyor” temalarını işleyen düşünsel ürünlerinizle Yaz-2008 sayımızla karşınızdayız..

 

MAYIS 

Issue No: 16 - YAHYA KEMAL BEYATLI: YASAM, ASK, OLUM, ve de SONSUZLUK ÜZERINE.. Yahya Kemal Beyatli'nin aramizdan ayrilisinin 50.yili. Bu sayimizi Turk Edebiyati'nin bu nadide sairine adiyoruz.

 

 

  

OCAK 

Issue No: 15 - 8.nci Yildonum. 2008 yilina baslarken, hepinize en icten iyi dileklerimizi sunuyoruz. Gecen yillardaki katilimlarinizla Isik Binyili'na hayat verdiniz.

 

 


2007


MART 

Issue No: 14 - Kendi içinde, ülkede ve dünyada bütünlük. Dr. Ariyaratne’nin başarıları ve yaratıcılığı ve yaklaşık elli yıllık Sarvodaya Hareketi Işık Binyılı’nın ilham kaynağıdır. Sarvodaya Hareketi, kar gütmeyen örgütlenmelerin dünyadaki en güzel örneklerinden biridir.  

 


2006


EKİM

Issue No: 13 - Yaşama Hakkı, Kutsal Olandır Yaşama Hakkı, Kutsal Olandır

 

HAZİRAN 

Issue No: 12 - ISIK BINYILI, YAZ SAYISI, DOGA ve CEVRE KONUSUNA ITHAF EDILMISTIR... İnsanoğlu, evine, eşyalarına ya da üstüne başına gösterdiği özeni çevreye ve doğaya gösterseydi bugün tartıştığımız doğa ve çevre sorunlarını konuşuyor olur muyduk? Küresel ısınma, hava, akarsu ve deniz kirliliği, yeşilin acımasızca yok edilmesi, insanlığın şehirleşirken vahşi doğayı ve hayvanları tehdit eder hale gelmesi, nükleer silahlanma ve nükleer kirlilik çok büyük ve önemli sorunlar olmalarına rağmen, ne yazık ki çok fazla insanın ilgisini çekmiyor.  

 

OCAK 

Issue No: 11 - Nukleer Reaktorlere "HAYIR!" Bu dönemki sayımızı, nükleer reaktörlerin Türkiye’de kurulmasının engellenmesine adıyoruz.  

  


2005


Ekim 2005, Sayı No: 10  

Issue No: 10 - Binyıl Kalkınma Hedefleri ve DPI-NGO Konferansı Binyıllık Kalkınma Hedefleri programı çerçevesinde, Dünya Zirve'sinden çıkacak 45 sayfada özetlenen maddeler ile ortak kararların uygulanması ya da ya da uygulanmaması halinde; bunun sonucunun doğrudan bizleri, hepimizi, yarınımızı ve geleceğimizi iyileştirecek ya da doğrudan tehlikeye atacak güç ve roldedir.  


Işık Binyılı, Tanıtım Sayısı 1999/Sayı 9 2002 Lightmillennium.Org bünyesinde yayınlanmıştır.

2002


 Yaz 2002, Sayı No: 9 

 

 

 

 

 

 Kış 2002, Sayı No: 8 

 

 


2001


Yeryüzümüz henüz bir tane... - Sonbahar 2001: 7nci Sayi -Onu tahrip edersek baska nereye gidecegiz?

 

 İlkbahar 2001, Sayı No: 6 

 

 

 

Kış 2001, Sayı No: 5  (1. Yıldönümü) 

 

 

 

 


2000


Sonbahar 2000, Sayı No: 4  - Günaydin, FM-2030!

 
 
 
 
 
 

Yaz 2000, Sayı No: 3

 

 

Mart-Nisan 2000, Sayı No: 2 

 

 

Ocak 2000, Sayı No: 1 

 

1999


Ağustos 1999 Tanıtım Sayısı 

 

  

joomla 1.6 templates free

©IŞIKBİNYILI.ORG'un e-yayını; The Light Millennium bünyesinde kamu yararına ve kamu tarafından desteklenen yayıncılık ilkesiyle, 17 Temmuz 2001 tarihinde, Bircan Ünver tarafından, New York'ta kurulmuştur. Vergiden muafiyet statüsüne (501, (c) (3) ise 17 Temmuz 2001 tarihinden geçerli olmak üzere hak kazanmıştır. IŞIK BİNYILI'nın konsept ve vizyonu "Lightmillennium.Org" bünyesinde ilk kez web ortamında Ağustos 1999'da tanıtılmıştır. Aynı zamanda, 11 Ocak 2010 tarihi itibariyle de Türk Dernekler Kanunu çerçevesinde, İstanbul merkezli "Dernek" statüsünde kurumlaşmıştır.  Bu sitenin içeriği kurucularının izni olmaksızın kopyalanamaz. Sitenin tüm içeriği Türkiye'de "IŞIKBİNYILI.ORG"a, uluslararası da "The Light Millennium"a aittir. Uluslararası telif hakları kanunlarıyla korunmaktadır ve her hakkı saklıdır." Joomla platformu, Tülün Ulusoy | OdakSevgi.Biz -  tarafından kurulmuş ve geliştirilmiştir. | Kurucu Başkan ve Genel Yayın Yönetmeni: Bircan Ünver  |  http://www.isikbinyili.org ©1999 – 2018

By Joomla 1.6 templates free